Ahşap bahçe mobilyalarını seçerken ilk dikkat edilecek konu , bu mobilyaların üretildiği malzemenin cinsidir. Günümüzde okaliptus ve tif ağaçlarından yapılmış mobilyalar yaygındır.  Bunların tercih edilmesinin  sebebi; okaliptus ve tif ağaçlarının dış etkenlere  karşı çok dayanıklı olmasıdır. Bu malzemelerle üretilen mobilyalar deforme olmaz , bozulmaz , ısı ve neme karşı oldukça dayanıklıdır. 4

Yaz sezonunun başında ve sonunda mobilyalarımızı kaldırırken teak yağı ile cilalanmalıdır . Yaz sezonu sonunda mobilyalar teak yağı ile yağlandıktan sonra kışı geçireceği mekanda üzerleri özel örtüleri ile örtülmelidir ve bu şekilde saklanmalıdır.

Luxury-Patio-Modern-Rattan-Tommy-Bahama-Outdoor-Furniture-with-White-and-Cream-Color-Furniture-with-Wooden-Frame-Style-Decor

Teak yağının uygulaması , fırçanın yağ kutusuna yarıya kadar batırılması ve çıkarırken fazla yağların sıyırılmasi ile sürmeye başlanır . Yağ sürülürken yedire yedire ve tek kat sürülmelidir . Fırçanın girmediği kısımlarda mesela yuvarlak kısımlarda temiz bir bez yağın içine sokulur , süzdürülür ve döndürülerek tümüne  sürülür.

Luxury-Wood-Garden-Furniture-Ideas

Dış mekan mobilyalarının kullanım ömrünü uzatmak için üzerlerine  teak yağını mobilyalarınıza uygulamayı ihmal etmemelisiniz.