Yatağımız uyku kalitemizi belirler. Yatak satın alırken muhakkak showroomdaki yatakların hepsini denemeliyiz. Bunun öncesinde kendi yattğımız yatağın nasıl olduğunu, hangi şekilde daha rahat olduğumuzu bilmemiz gerekmektedir.
Yatak satın alırken de satış temsilcisine kendimizi çok iyi ifade etmemiz gerekmektedir. Çünkü yataklarda iç malzemeler , karakterler farklılık gösterir. Kendi isteğimiz ve rahatımıza uygun döşeme ve iç sistemi belirlememiz gerekmektedir.
latex-topper-main1
Yataklarda kullanılan yay adetleri çok önemlidir. Metrekare başına düşen yay adetleri , üzerinde bulunan sünger malzemeleri , sünger üzerinde kullanılan bir tarafı yün bir tarafı pamuk gibi detaylar yatakta çok önemlidir. Bu farkları anlamanın tek yolu yatağa yatmak ve 10-15 dakika yatak üzerinde vakit geçirmektir. Çünkü günümüzün hatta ömrümüzün 3’te 1’ini yatağımızda geçiriyoruz. Bu nedenle iyi seçim yapmalıyız. Green_Accented_White_Bedroom_by_RyoSakaZaQ
Yatak seçimimiz konusunda acele etmeden , uzun bir sürede tüm yatak çesitlerini test ederek kendimize uygun yatağı belirlemeliyiz.